Vinařská pohotovost Šatov

Vinařská pohotovost Šatov

Dnes začíná vinařská pohotovost Šatov!

Pokud se k nám do Šatova vydáte nejen o prázdninách, nemusíte mít strach, že byste byli ochuzeni o vína místních vinařů. I letos bude vždy minimálně jeden z našich vinařů držet pohotovost, a to denně od května až do října.

Více o akcích a vinařské pohotovosti v Šatově zde…

Vinařská pohotovost Šatov

Ubytování nad sklípkem

Naše malé rozrůstající se rodinné vinařství má kořeny již 80 letech. Můj otec s dědem vysadili svůj první vinohrad. Od té doby společně hospodařili a vyráběli víno. Víno jsme pečlivě uchovávali v sudech a skleněných demižonech ve sklípku, který jsme následně v roce 2013 obsadili my – MARTIN, BĚTKA, ANETKA a NATÁLIE – „RODINNÉ VINAŘSTVÍ RAJNOHOVI“. 

Své první víno jsme tedy vyrobili v roce 2013. Ihned jsme se zařadili mezi členy Spolku šatovských vinařů. Naše vína vyrábíme v malých šaržích kombinací tradičních a moderních metod. Dbáme hlavně na to, aby vína dosáhla vždy co nejlepší chuti, vůně a kvality. Surovinu získáváme jak z vlastní vinice, tak i od prověřených pěstitelů z okolí Šatova. Ochutnat u nás můžete např. Ryzlink rýnský, Chardonnay, Hibernal, Tramín kořenný, Pálavu, Neuburské, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Rulandské šedé, Merlot rosé, Zweigeltrebe rosé a Frizante. 

V roce 2018 jsme vysadili 1000 keřů révy vinné a to konkrétně Pálavu, Hibernal, Ryzlink rýnský a Zweigeltrebe. Ve stejném roce jsme započali i výstavbu našeho nového zázemí. V zázemí se nachází jak přípravna vína, tak i sklípek s vinárnou a ubytováním ve čtyřech pokojích o kapacitě 10 osob. „UBYTOVÁNÍ NAD SKLÍPKEM“ (tak jsme si sklípek pojmenovali) se nachází přímo na hlavní ulici směrem od kulturního domu ke hřišti na pravé straně. 

Naše vína můžete ochutnat na téměř všech akcích pořádaných Spolkem šatovských vinařů nebo po domluvě s majiteli na nějaké pěkné soukromé degustaci. 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Ubytování nad sklípkem v Šatově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Call Now Button